Jak zagospodarować pustą ścianę?

Na puste ściany mamy w zasadzie naprawdę wiele ciekawych pomysłów oraz sposobów, a każdy jest dobry, o ile tylko wpasowuje się w nasze poczucie estetyki i naszą wizję danej przestrzeni. Najlepsze rozwiązania, jakie są stosowane w nowoczesnych mieszkaniach, nawiązują w głównej mierze do naturalnych elementów.

Cegła, kamień, drewno, tapeta
Najbardziej naturalnymi elementami, jakich możemy użyć jako dekoracji naszego mieszkania, są takie elementy jak cegły lub ich imitacje, naturalny kamień a także niezbyt obrobione deski. Stawianie na tego typu rozwiązania wprowadza do mieszkania naturalizm oraz sprawia, że wnętrze wydaje się przytulniejsze. Tapeta z kolei jest w stanie sprawić, że nawet niewielkie pomieszczenia będą się nam wydawały znacznie większe, niż są w rzeczywistości dzięki głębi perspektywicznej, stosowanej również w malarstwie olejnym.

Obrazy i zdjęcia
Nadal bardzo popularnym pomysłem na zdobienie ściany jest jej zapełnienie jednym sporych rozmiarów obrazem, wkomponowującym i wpasowującym się w charakter danego pomieszczenia. Doskonałym pomysłem są również jednokolorowe albo przeciwnie – wielokolorowe ramki ze zdjęciami naszych bliskich, które stanowią bardzo osobliwą oprawę.

Naturalnie ponad wszystko: kwiaty
Jeszcze jednym pomysłem na zapełnienie przestrzeni na ścianie jest posadowienie na niej żywych kwiat ów. Chociaż pomysł ten kojarzy się nam jeszcze z czasami PRL-u, to jednak w odpowiednio zakomponowanych wnętrzach, szczególnie będących w ciemnych tonacjach, będzie doskonałym dodatkiem.

You may also like

Dodaj komentarz