Kawa to bogactwo smaków i aromatów

Kawa to nie tylko napój działający pobudzająco i orzeźwiająco. To nie tylko bogactwo smaków i aromatów. Nie tylko rozkosz dla podniebienia i zwiększona sprawność myślenia. Ten wspaniały napój od wieków ma również inne, mniej standardowe sposoby wykorzystania. Oprócz inspiracji dla wróżek, które przepowiadają przyszłość z fusów, istnieją różne dziedziny sztuki zafascynowane małą czarną. Trzeba też podkreślić iż niektóre z markowych perfum i kosmetyków zawiera aromat kawy.

Najbardziej oczywistą z nich jest literatura, zarówno współczesna, jak i dawna. Motyw kawy napotkamy zarówno w piosenkach Agnieszki Osieckiej czy Strachów na Lachy, jak też w Panu Tadeuszu, czy w wierszach Morsztyna i Potockiego. W malarstwie ciekawym trendem jest arfe czyli malowanie obrazów przy użyciu barwnika kawy. Twórcy tych niesamowitych kształtów, a często wręcz obrazów chwalą się swoją twórczością nie tylko w kręgu znajomych czy też w Internecie, ale także organizują oficjalne, profesjonalne zawody. Kawa zainspirowała Jana Sebastiana Bacha już około 1730 roku, tak bardzo, że skomponował o niej kantatę.

Czy twórcy dla których kawa stała się muzą. W chwili tworzenia raczyli się czarnym napojem?. Tego możemy się tylko domyślać, ale odpowiedź jest raczej oczywista. Z pomocą każdemu, kto chciałby wznieść toast z wyjątkowej okazji i akurat ma w portfelu lub na bankowym koncie zbędną kwotę 40 tysięcy złotych, przyszedł pracownik, znajdującego się w Melbourne klubu „23″ – Joel Heffernan. Ten utytułowany australijski barman stworzył recepturę, według której przyrządzić można najdroższego drinka świata. Receptura stworzona przez Heffernana znalazła już kilku amatorów.

You may also like

Dodaj komentarz